KURBAN

Yurt dışı kurban bağışı emanetlerinizi çeşitli ülkelerdeki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Siz de mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerinize kurban bağışınızı ulaştırabilir, sıkıntılı günlerde kalpten kalbe uzanan paylaşma mutluluğunu yaşayabilir, dertleri azaltabilir ve binlerce kilometre ötedeki kardeşlerimize ulaşmış olursunuz.

Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki çeşitli ülkelerde kurbanlarınızın kesim ve dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Gönül coğrafyamızda, kardeşliğin; sevinç ve tebessümlerle hayat bulduğu bu ülkelerde sizde Kurban emanetlerinizi paylaşabilirsiniz.

SU KUYUSU

Verein Tut Elimi Derneği olarak, yaşam kaynağı, ferahlık, bereket ve temizlik olan su için hayırseverlerin desteğiyle Afrika ve Güney Asya’da su kuyuları açıyoruz. Açtığımız su kuyuları ücra bir köyde susuzluğu bitirdiği gibi temizlik sayesinde hastalıkları da önlemiş oluyor. Sağlıklı ve temiz suya erişimin oldukça zor olduğu bu coğrafyalarda su kuyularının açılmasıyla yeryüzüne fışkıran her su damlası insanlığa ve dünyaya umut oluyor. Dünya’da milyonlarca insan temiz ve sağlıklı su içemiyor. Çamurlu su birikintilerden zor şartlarda elde edilen sular günde yüzlerce insanın hayatına mal oluyor

RAMAZAN VE GIDA YARDIM PAKETİ

Ramazan ve Gıda Yardım Paketi çalışmalarını bu yıl başta Türkiye olmak üzere Afrika ve Asya kıtasında gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerinin sofraları bereketleniyor.

Ramazan çalışmalarında hayırseverlerin kumanya paketlerini, zekat, fitre, fidye, iftar ve bayramlık kıyafet bağışlarını Türkiye ile Afrika’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Dünyanın en yoksul ülkelerinin bulunduğu Afrika kıtasında ise Ramazan ve her zaman gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Hayırseverlerimizin desteğiyle Afrika’daki ülkelerde muhtaç durumdaki ailelere kumanya dağıtıyoruz. Afrika’da bir çok ülkede Ramazan yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca iftar ve sahur sofları kurarak kardeşlerimizin sofralarına misafir oluyoruz.

SICAK YEMEK VE İFTAR DAĞITIMI

SICAK YEMEK PROJESİ

Türkiye, Afrika ve Asya Kıtalarında farklı ülkelerde binlerce kişiye sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz.. Daha fazla bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz

KATARAKT

Afrika’da ameliyatlar yaparak kardeşlerimizin dünyayı yeniden görmelerine vesile oluyoruz.

Katarakt nedir? Tüm dünyada daha çok yaşlılarda görülen bir hastalık olarak bilinen katarakt, göz içindeki lensin saydamlığını kaybederek bulanık bir görünüm alması durumudur ve tedavi edilmediğinde körlüğe sebep olmaktadır.

Katarakt neden Afrika’da çok yaygın görülüyor? Afrika’da sıcak hava, beslenme ve iklim koşulları sebebiyle pek çok insan genç yaşta katarakt olarak görme yeteneğini yitirmektedir. Göz doktorlarının ve tedavi imkânlarının yetersizliği de buna eklenince özellikle kırsal kesimlerde birçok hasta, ameliyat olamadan karanlığa mahkûm yaşamaktadır. 1,05 milyar nüfuslu Afrika’nın %1’i âmâdır. Afrika genelindeki 10 milyon âmânın yarısı katarakt hastasıdır. Afrika’da katarakt hastası olan her 2.000 kişiden ancak biri tedavi olabilmektedir. Bazı Afrika ülkelerinde bu rakam daha da düşmektedir. Dünyada 18 milyon kişi katarakt hastasıdır ve katarakt hastalarının büyük bir çoğunluğu gelişmekte olan ülkelerde yaşamaktadır

SÜNNET

Kirvem olurmusun? Projemiz ile zor şartlarda sünnet olamayan kardeşlerimize destek olabilirsiniz.

Afrika’da zorlu hayat şartları altında yaşayan binlerce çocuk maddi imkansızlıklardan dolayı sünnet olamıyor. Afrikalı çocukların sünnet ihtiyaçlarının hijyenik ortamlarda ve yıl boyunca devam edebilmesi için destek verebilirsiniz. . İstediğiniz sayıda bağış yaparak Afrikalı çocukların sünnet olmasına vesile olabilirsiniz.

Kirvesi olduğunuz çocukların görüntüleri siz değerli bağışçılarımıza iletilecektir

AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE

Türkiye’de İhtiyaç Sahiplerine Akülü Tekerlekli Sandalye Projesi

İhtiyaç sahibi olduğu tarafımızdan yapılan sosyal incelemeler neticesinde tespit edilen dezavantajlı gruplardaki bireylere teslimatı tarafımızdan yapılmaktadır.

FİDAN VE AĞAÇ DİKİMİ

Geleceğimiz için köklerimiz bu topraklarda buluşuyor projesi ile gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için yola çıktık.

Çevre- doğa gönüllülerinin desteğiyle fidan dikimi yapıyoruz. “Sahip olduğu değerler ışığında doğal yaşamın korunması için özgün projeler üreten, uluslararası düzeyde etkin, bağımsız ve öncü bir sivil toplum kuruluşu olmak” ve “Doğa ile insan arasında bozulan dengenin yeniden tesisi amacıyla, tüm varlıkların varoluş gayesine uygun, toplumda çevre ve ahlak bilincini arttırarak, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşmasına katkı sağlamak” çerçevesinde daha YEŞİL ve YAŞANABİLİR bir Dünya hedefine ulaşmak istiyoruz


EĞİTİM

Gelecek Eğitimde Projelerimiz

Geleceğimizin mimarı olan çocuklar için Türkiye’de her bölgede ve ulaşılamayan köy okullarında Kütüphane, Zeka ve Strateji Kulübü ve Anasınıfı materyalleri kazandırarak çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almalarını sizlerin sayesinde sağlıyoruz.

Çünkü biz, çocuklarımızın geleceğine ışık tutma gayretimizi hayatlarının her alanında göstermek istiyoruz.

KURAN-I KERİM DAĞITIMLARI

Dünya Kuran Okuyor Projesi

Afrika ve Asya’da ekonomik ve sosyal meseleler nedeniyle büyük zorluklar içinde eğitim almaya çalışan Müslüman kardeşlerimize yardımlarınızı ve hediye ettiğiniz Kur’an-ı Kerimleri ulaştırıyoruz. Kutsal kitabımızın daha rahat okunabilmesi ve daha iyi anlaşılabilmesi için Kur’an’a ulaşamayan kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim ulaştırıyoruz.

Çalışmalarımız kapsamında desteklerinizle binlerce Kur’an-ı Kerim’i Müslümanlara hediye etmeyi hedefliyoruz.

KIŞ YARDIMLARI VE KIŞLIK KIYAFET DESTEĞİ

Kış aylarının gelmesiyle birlikte Türkiye’de her bölgede olmak üzere zor şartlarda yaşamını sürdüren kişilere Bot, Mont ve Atkı-Bere seti dağıtımı yaparak bir nebzede olsun sıcak bir an yaşamalarına destek oluyoruz

ACİL YARDIM

Dünyanın çeşitli bölgelerinde, gerek doğal afetler sebebiyle, gerekse savaş veya iç çatışmalar, krizler gibi sebeplerle çeşitli problemler yaşanmakta ve birçok kişi mağdur olmaktadır. Dünyada bu durumda bulunan belki de milyonlarca insan mevcuttur ve milyonlar yaşam mücadelesi vermektedir.

Verein Tut Elimi olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalıştığımız birden fazla acil yardım paketi bulunmaktadır.

Tüm acil yardım çalışmaları hakkında bilgi almak ve destek olmak için 0532 056 74 43 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.